Dual-band access point

Dual-band access point jak zakupić o najlepszym zasięgu do biura?

Dual-band access point to istotne urządzenie w sieciach bezprzewodowych, które gwarantuje podłączenie różnych narzędzi do sieci WiFi. Mogą one przyjmować różnorodne formy, od typowych routerów po mniejsze, bardziej dyskretne urządzenia, jakie można zamontować praktycznie wszędzie. W zależności od potrzeb oraz wymogów montażu, WiFi access point mogą być wolnostojące lub wbudowane bezpośrednio w gniazdko. Outdoor access point jego główną rolą jest rozszerzanie zasięgu sieci bezprzewodowej oraz zabezpieczenie stałego i szybkiego połączenia dla wszelkich połączonych urządzeń. Dzięki nim wolno pokonać przeszkody takie jak grube ściany lub duże powierzchnie, jakie mogą obniżyć sygnał WiFi.
Access point bezprzewodowy komfortowy i łatwy w obsłudze design, jak również różnorodność form, powodują iż punkty dostępowe są popularnym rozwiązaniem w zakładach, biurach, kawiarniach i wielu innych miejscach, gdzie jest konieczność zapewnienia dobrej sieci WiFi.
Zacznijmy od różnic pomiędzy AP z wbudowanymi antenami a AP z zewnętrznymi antenami.
1. Wydajność sygnału: Mesh WiFi access points z zewnętrznymi antenami posiadają zwykle lepszą wydajność sygnału niż te z wbudowanymi antenami. Zewnętrzne anteny mogą być wyjątkowo rozbudowane i skonstruowane w taki sposób, aby lepiej radziły sobie z transmisją sygnału na dalsze przestrzenie oraz w niebezpieczniejszych warunkach atmosferycznych.


2. Elastyczność konfiguracji: Dual-band access point https://aidc.com.pl/sprzet-sieciowy/access-point/5/24 z zewnętrznymi antenami pozwalają klientom większą stosowaniu konfiguracji sieci. Dzięki możliwości zmiany anten klient może zoptymalizować kierunek i zakres sygnału, co jest szczególnie ważne w wypadku obszarów otwartych czy wymagających transmisji na ogromne odległości.
3. Koszt i trudność instalacji: Access point bezprzewodowy z wbudowanymi antenami są zazwyczaj mniej kosztowne i łatwiejsze w instalacji, ponieważ nie wymagają osobnego montażu anteny. WiFi access points z zewnętrznymi antenami mogą być kosztowniejsze i wymagają dodatkowej funkcji instalacyjnej, szczególnie jeśli idzie o wyszukanie dobrej anteny i jej montażu.
4. Siłę na warunki atmosferyczne: Outdoor access point z zewnętrznymi antenami są budowane z myślą o pracy w ciężkich warunkach atmosferycznych, więc posiadają zazwyczaj lepszą odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr czy zmiany temperatury.
5. Zakres zastosowań: Mesh WiFi access points z wbudowanymi antenami przeważnie są stosowane wewnątrz budynków, gdzie nie ma potrzeby transmisji na wielkie przestrzenie czy w niebezpiecznych warunkach. Dual-band access point z zewnętrznymi antenami są natomiast bardziej odpowiednie do zastosowań na zewnątrz, takich jak stadiony, placówki sportowe, obszary kampusów czy miejskie strefy WiFi, gdzie wymagana jest transmisja na większe przestrzenie i w trudnych warunkach środowiskowych.
Wybór pomiędzy Access point bezprzewodowy z wbudowanymi antenami, a Outdoor access point z zewnętrznymi antenami uzależniony jest więc często od rzeczywistych spraw i wymogów użytkowania sieci WLAN.