kolektor danych

Jak wyselekcjonować dla naszej firmy kolektor danych, w korzystnych cenach.

Kolektor danych Android to urządzenie, które zawiera ekran, klawiaturę oraz czytnik kodów kreskowych. Często określane jest również terminalem mobilnym. Rozumiemy jak w dzisiejszych czasach taki kolektor danych jest przydatny w magazynach czy marketach. Bez niego praca trwałaby o wiele dłużej i dla wielu osób byłaby trudna. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one rozliczać dane, zapisywać etykiety, filtrować towary według określonych wytycznych. Najczęściej jest wykorzystywany do kontrolowania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie rozumiecie, ale często jeżeli sprzedawca nie wie czy określony artykuł jest dostępny np. buty potrafi on ustalić błyskawicznie w supermarkecie czy określony artykuł jest na składzie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zazwyczaj potrafimy podpiąć dodatkowe oprogramowanie magazynowe. Jakie kupić kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android wyróżnia się przyjemnym interfejsem oraz jasnym sposobem poruszania się dla nabywcy. Jest on również utrzymywany przez producenta, dlatego każde braki są zawsze szybko rozwiązywane. Możemy kupić kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze tradycyjnym zasięgiem ma on do 1,9 metra. Sprawdza się dobrze przy różnego rodzaju inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, ma on 0,5 metra. Powszechnie stosowane są do pracy z niewielkich przestrzeni jak rejestracja pacjentów czy okresu pracy. Można nimi przeglądać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i bardzo odległego zasięgu powyżej 10 metrów. Używane są w halach magazynowych do ochrony przepływu towarów czy np. do monitoringu produkcji. Kolejnym istotnym elementem jest wielkość wyświetlacza. Zazwyczaj ma on od 4-5 cali, natomiast przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy zakupić kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej popularnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one bardziej rozbudowane, posiadają barwny interfejs. Są używane ze powodu na swoją trwałość przez handlowców czy budowlańców.
  • kolektory danych terminale magazynowe – są one trwałe ich podstawowym użyciem są magazyny oraz centra logistyczne. Są szczególnie mocne na pył czy wilgoć oraz dostosowane do pracy poprzez bardzo długi termin.

Kolektor danych Android a wielkość baterii? To niezmiernie znaczący aspekt, na który mało z nas zwraca uwagę. Przy zakupie powinniśmy patrzeć na parametr przedstawionej w mAh. Bardzo interesująca funkcja w wybranych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w czasie pracy. Jeśli mamy cel nabyć kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych toż narzędzie konieczne w jakimkolwiek sklepie czy magazynie. Dlatego przed nabyciem powinniśmy dobrze określić parametry jakie winno posiadać.