Czytniki kodów kreskowych w magazynach

Czytniki kodów kreskowych w magazynach jak nabyć najlepsze do swojej firmy?

Czytnik kodów kreskowych w ostatnim czasie zrobił się niezwykle popularnym narzędziem. Służy on do zapisywania danych z kodów kreskowych. Jest on zazwyczaj wykorzystywany w sklepach, markach, bibliotekach, ale jednocześnie w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy wyróżnić na przewodowe lub bez kabla. Natomiast czytanie danych możliwe jest na 2 sposoby:

  • diodowe – w tym przypadku narzędzie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został odczytany powinno się położyć go jak najbliżej skanera. Sporo kobiet uważa, to za dużą wadę i chce zakupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich cechą jest na pewno niska cena oraz odporna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa ukazuje używa się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a wtedy przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Niewątpliwą zaletą jest tutaj możliwościowy czytania kodów kreskowych z sporych odległości i pod różnym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być również jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze niezwykle wrażliwy na zniszczenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy czy bezprzewodowy jaki kupić? Wszystko tu uzależnione jest w którym środowisku pracujemy. Jeżeli funkcjonujemy w sklepie czytnik kreskowy może być przewodowy. Nie będzie on ograniczał nam pracy, bo i tak przecież cały okres jest przy kasie.

Potrafimy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Wykorzystywane są często w marketach przy kasach. Powinno się przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został prawidłowo odczytany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej rozpowszechniony i w kilkunastu dziedzinach niezastąpiony. Działa on na zasadzie połączenia bluetooth. Ma dobrze wyprofilowaną rączkę pod jaką jest intuicyjny guzik. Są one kosztowniejsze jednak o wiele bardziej przydatne od czytników przewodowych. Bardzo opłacalnym rozwiązaniem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Przeznaczony jest on głównie dla kobiet, które muszą mieć dwie ręce wolne, a trzymanie dodatkowo skanera wydłuża czas pracy. Dlatego taki czytnik kodów kreskowych doskonale sprawdzą się w składach. Najbardziej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to zapewne przemysłowe. Są one trwałe i odporne na niskie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, które są zabrudzone lub w niewielki świetle. Jeżeli chcemy nabyć czytnik kreskowy powinniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeśli pracownik musi przemieszczać się po biurze powinien mieć oczywiście skaner bezprzewodowy. Jednak tu powinno się zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W przypadku zaczytywania trwałego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na wykorzystanie baterii, albo zawsze mieć zapasowe. Dlatego w tym przypadku doskonałym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem dodatkowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do laptopa i zapisanie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy mieć specjalną aplikację, która umożliwia odczyt. Jest ona dawana do urządzenia przez producenta.